Mbrëmë ka përfunduar ndeshja e fundin e xhiros së 30-të të Premierligës me fitoren e Manchester Cityt kundër Stoke Cityt.

Fitore shënuan edhe Arsenal, Chelsea, Tottenham dhe Manchester United që mposhti Liverpoolin.

Vlerësim të madh këtë javë ka marrë edhe Shkodran Mustafi, ku përveç një goli të shënuar kontribuoi në fitoren e Arsenalit.

Ky është formacioni i javës në Premierligë:

Image
Loading...