Arda Turan i jep fund beqarisë.

Ish mesfushori i Barcelonës, i cili në merkaton e janarit u rikthye në Superligën turke këtë herë për të mbajtur veshur fanellën e Instabul Basaksehir, është u martua me të dashurën e tij historike Ahlisan Dogan në një cermoni të blinduar.

Arda Turan kishte një dëshmitar të jashtëzakonshëm në dasmën e tij pikërisht presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Me kërkesë të futbollistit dasma nuk ishte e bujshme dhe nuk iu bë shumë publicitet për shkak të konfliktit mes Turqisë dhe Sirisë.

 

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.