Tashmë 29 Kombëtare e kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës dhe tre të tjera do ta sigurojnë sonte dhe nesër

Por, tashmë jashtë garës më të madhe në futboll kanë mbetur disa prej lojtarëve më të mirë në botë.

Kësaj liste iu shtuan mbrëmë edhe disa lojtarë të mëdhenj të Italisë, të cilët barazuan 0:0 me Suedinë dhe mbeten jashtë Kupës së Botës.

Më herët jashtë kishin mbetur edhe lojtarët e mëdhenj si Alaba, Vidal, Bale, Sanchez apo Aubameyang.

Loading...