Aktualisht nuk ka plane për takim apo bisedë telefonike mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov.

“Tani për tani nuk ka lajme”, tha Peskov në pyetjen nëse ata ishin duke u përgatitur për një takim të dy liderëve, i cili mund të ndodh gjatë samitit APEK-ut në Vietnam në nëntor të këtij viti, ose nëse planifikohet zhvillimi i një bisede telefonike para samitit.

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.