Një tërmet i fuqishëm e ka goditur sot ishullin Sumatra në perëndim të Indonezisë, njofton Instituti Gjeologjik i SHBA-së.

Tërmeti ishte me fuqi prej 6.5 gradë të shkallës Rihter, dhe goditi në një thellësi prej 67 kilometra dhe në një distancë prej 81 kilometra në perëndim të qytetit Bengkulu. Nuk raportohet për të lënduar apo dëme.

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.