Një 11 – vjeçare ka gjetur vdekjen mëngjesin e së dielës, në një aksident të ndodhur në aksin rrugor Cërrik –Papër, në fshatin Valas.

E mitura ishte pasagjere në një automjet Ford me targa  AA 503 KN, kur makina ka dalë nga rruga, duke i marrë asaj jetën. 11 – vjeçarja e identifikuar vetëm me inciale M.Sh., banonte në Korçë.

Ndërkohë, si pasojë e këtij aksidenti i lënduar ka mbetur drejtuesi i mjetit, 54 – vjeçari me inciale A.H., banues në Sarandë, si dhe pasagjerët A.Sh., 54 vjeçe banuese në Korçë dhe K.Sh., 74 vjeçe, banuese në Sarandë.

Ata janë dërguar në spitalin e Elbasanit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore./tvklan.al

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.