Pas 8 penalltive, Lyoni shkon në gjysmëfinale (VIDEO)


Një ndeshje e zjarrtë çerekfinale është zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit.

Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës vetëm pas ekzekutimit të 8-të penaltive.

Ishte Mitroviç ai që humbi penaltinë e tetë për Beshiktashin, kurse penaltinë vendimtare për Lyonin e shënoi Gonalons.